Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wybór tłumika sportowego – na jakie rzeczy warto zwrócić swoją uwagę

Jeśli ktoś chciałby polepszyć parametry albo wygląd posiadanego samochodu, to często decyduje się na jakieś stuningowanie go. Najczęściej właściciele aut decydują się na mechaniczny albo wizualny tuning, do jakiego zalicza się między innymi wymienienie tłumika na sportowy model. Normalne tłumiki projektuje się w taki sposób, żeby zagwarantować możliwie jak największe wyciszenie, a kwestia mocy silnika jest tu drugorzędna.

W sportowych modelach zwiększeniu ulega przepływ spalin, co skutkuje z jednej strony zwiększeniem mocy silnika, a z drugiej też się zmienia wydawany przez samochód dźwięk. Jeśli jednak ktoś się będzie decydował na takie rozwiązanie, to pamiętać powinien o paru ważnych rzeczach. Przede wszystkim takie tłumiki przelotowe muszą być w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami, szczególnie jeżeli chodzi o ich głośność.

Dobre firmy, takie jak na przykład RM motors posiadają w swojej ofercie wyroby które ten warunek spełniają, ale na naszym rynku można też trafić na modele, które mogą nie przejść obowiązkowych badań okresowych lub spowodować że policja zatrzyma dowód rejestracyjny. Istotna też będzie odpowiednia jakość wytworzenia, czyli w pierwszej kolejności zastosowane do produkcji materiały, lecz również dopasowanie do danego modelu samochodu. Jeżeli ktoś zamierza iść jeszcze jeden krok dalej, to pokusić się może o montaż w swoim aucie downpipe audi. Rozwiązanie to także może zwiększyć dodatkowo moc jednostki napędowej o kolejne parę mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY